Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

WYSZUKIWANIE ''

WYNIKI 1 - 20 Z 5626
4 STYCZNIA 2002
CZŁOWIEK KTÓREGO NIE BYŁO (The Man Who Wasn't There)
1949 rok. Ed Crane (Billy Bob Thornton) jest niezbyt rozgarniętym, mało gadatliwym fryzjerem w małym miasteczku Santa Rosa gdzieś w północnej Kalifornii. Jego żona Doris (Frances McDormand), pracuje w sklepie wielobranżowym. Któregoś dnia do zakładu fryzjerskiego trafia Creighton Tolliver. Kiedy Ed go strzyże, Tolliver opowiada o swoim marzeniu. Chciałby założyć sieć pralni chemicznych, ale brakuje mu na to pieniędzy. Na początek trzeba jakieś dziesięć tysięcy dolarów... Ed decyduje się zdobyć te pieniądze szantażem ...
REŻYSERIA: Joel Coen OBSADA: Billy Bob Thornton, Frances McDormand, James Gandolfini
4 STYCZNIA 2002
INNI (The Others)
Najnowszy thriller z udziałem Nicole Kidman odnosi niebywałe sukcesy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Film jest na liście najlepiej zarabiających produkcji i od wielu tygodni utrzymuje się w ścisłej amerykańskiej czołówce. W najbliższym czasie przekroczy tam magiczną granicę 100 milionów dolarów wpływów. Bardzo dobrze wystartował w Europie. Jest absolutnym rekordzistą w Hiszpanii, a na trudnym angielskim rynku z pierwszego weekendu zebrał aż 3,5 miliona dolarów.
REŻYSERIA: Alejandro Amenabar OBSADA: Nicole Kidman, Christopher Eccleston
4 STYCZNIA 2002
JAY I CICHY BOB KONTRATAKUJĄ (Jay and Silent Bob Strike Back)
Wielki pościg przez całą Amerykę, podczas którego może zdarzyć się dosłownie wszystko; parada gwiazd Hollywood i aktorów amerykańskiego kina niezależnego w epizodach, których nie udałoby im się zagrać nigdzie indziej; dowcipy, które bezpardonowo kpią ze wszelkich świętości. Nowa komedia Kevina Smitha to ukłon w stronę najlepszych tradycji amerykańskiego kina drogi i slapsticku, ale opowiedziana współczesnym, błyskotliwym, żywym językiem i osadzona we współczesnych realiach. To jazda bez trzymanki i bez hamulców, a za kierownicą siedzą dwaj kultowi bohaterowie nurtu offowego - Jay i Cichy Bob.
REŻYSERIA: Kevin Smith OBSADA: Jason Mewes, Kevin Smith, Ben Affleck
11 STYCZNIA 2002
D'ARTAGNAN (The Musketeer)
Francja za panowania króla Ludwika XIII, czas kłamstwa, intryg i zdrady. Młody szlachcic D'Artagnan (Justin Chambers) opuszcza rodzinną Gaskonię i wyrusza do Paryża. Chce wstąpić do elitarnej gwardii królewskich muszkieterów. W stolicy szybko zyskuje sobie śmiertelnych wrogów w osobach przebiegłego kardynała Richelieu (Stephen Rea). D'Artagnan szuka legendarnych muszkieterów - Athosa, Porthosai Aramisa -a ku swemu rozczarowaniu spotyka trzech rozczarowanych życiem weteranów. Jedynym sprzymierzeńcem d'Artagnana okazuje się piękna Francesca (Mena Suvari), której zmarła matka była krawcową królowej Francji. Zna ona pilnie strzeżoną tajemnicę królowej i gotowa jest oddać życie, by chronić ją przed intrygami kardynała Richelieu. Z pomocą przyjdzie jej nie tylko waleczny d'Artagnan, ale i trzej muszkieterowie.
REŻYSERIA: Peter Hyams OBSADA: Catherine Deneuve, Mena Suvari, Stephen Rea, Tim Roth
11 STYCZNIA 2002
DUŻA MAŁA ANIA (Very Annie Mary)
Rzecz się dzieje w położonym wśród walijskich dolin miasteczku. Ania (Rachel Griffiths) ma piękny głos. Gdy ma szesnaście lat, wygrywa najbardziej prestiżową nagrodę na Konkursie Kulturalnym Walii. Dostaje stypendium na studia wokalne w Mediolanie, niestety musi odmówić, ponieważ jej matka jest umierająca. Od tamtej pory Ania nie zaśpiewa ani jednej nuty. Żyje w cieniu swego surowego ojca (Jonathan Pryce). Gdy w końcu buntuje się, w sprawę angażuje się cała wieś. Dopiero gdy Ania odzyskuje głos, staje się naprawdę wolna.
REŻYSERIA: Sara Sugarman OBSADA: Rachel Griffiths
11 STYCZNIA 2002
MULHOLLAND DRIVE (Mulholland Dr.)
Mulholland Drive opowiada historię dwu kobiet wplątanych w tajemniczą intrygę kryminalną i uwikłanych w burzliwy trójkąt miłosny. Lynch maluje wizję Los Angeles jako miasta, w którym niewinność miesza się z korupcją, miłość z samotnością, a piękno z moralnym zepsuciem. Prowadzi nas przez tajemniczy labirynt zmysłowych doznań aż do miejsca, gdzie spotykają się ze sobą senne marzenia i przerażające koszmary. Ten melanż ma równie intrygującą i wciągającą atmosferę oraz hipnotyczną moc, jak poprzednie dzieła Davida Lyncha: Miasteczko Twin Peaks, Zagubiona autostrada czy Blue Velvet. To kolejny prowokacyjny film tego reżysera przypominający puzzle, składający się z elementów należących do różnych rzeczywistości i przetworzonych przez jego malarską wrażliwość.
REŻYSERIA: David Lynch OBSADA: Justin Theroux, Naomi Watts, Laura Harring, Ann Miller
11 STYCZNIA 2002
MUSIMY SOBIE POMAGAĆ (Musime si pomahat)
Musimy sobie pomagać to dramatyczna opowieść o bohaterze wbrew swojej woli, rozgrywająca się w małym czeskim miasteczku okupowanym przez niemieckich żołnierzy pod koniec II wojny światowej. Josef i Maria Či'ek są bezdzietnym małżeństwem. Ona rozpaczliwie pragnie mieć dziecko, niestety jej mąż jest bezpłodny. Pewnego dnia przypadkiem spotykają młodego Żyda o imieniu Dawid i oferują mu schronienie w swoim domu. Od tej chwili zaczyna się ich dramatyczna walka o przetrwanie. Musimy sobie pomagać to czarna komedia pełna niespodziewanych zwrotów akcji, opowiadająca o bohaterach popychanych do działania przez współczucie, o uczciwych ludziach i zdrajcach, o apatii, pasywności - i żądzy życia. W tej opartej na faktach historycznych.
REŻYSERIA: Jan Hrebejk OBSADA: Boleslav Polivka, Jaroslav Dusek, Anna Siskova
11 STYCZNIA 2002
WYŚCIG (Driven)
REŻYSERIA: Renny Harlin OBSADA: Sylvester Stallone, Kip Pardue
18 STYCZNIA 2002
ENIGMA (Enigma)
II wojna światowa, marzec 1943r. Elitarny zespół kryptologów skupiony w centrum łamania szyfrów w Bletchley Park od miesięcy zajmuje się odczytywaniem korespondencji pomiędzy niemieckimi U-bootami pływającymi po Atlantyku. Dzięki złamaniu kodów Enigmy dowództwo aliantów codziennie otrzymuje setki rozszyfrowanych informacji, które umożliwiają pełną kontrolę ruchów nieprzyjaciela. Pewnego dnia okazuje się, że Niemcy niespodziewanie zmienili system szyfrów. Gigantyczny konwój statków handlowych z Ameryki właśnie przemierza Atlantyk. Jeśli nowy kod nie zostanie złamany, okręty wraz z 10-tysięczną załogą padną ofiarą U-bootów.
REŻYSERIA: Michael Apted OBSADA: Kate Winslet, Dougray Scott, Jeremy Northam, Saffron Burrows
18 STYCZNIA 2002
HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
Harry Potter (Daniel Radcliffe) przechodzi twardą szkołę życia w domu swojego wuja Vernona (Richard Griffiths), tchórzliwego tyrana i gruboskórnej ciotki Petunii (Fiona Shaw) i wciąż musi wysłuchiwać ciągłych narzekań ich rozwydrzonego syna Dudley`a. Harry nauczył się nawet spać w komórce pod schodami. Krewni Harry`ego odnoszą się do niego z wyraźną niechęcią. Jego obecność nie pozwala im zapomnieć o dziwacznej" siostrze ciotki Petunii i jej mężu (rodzicach Harry`ego), a przede wszystkim o ich nagłej i tajemniczej śmierci. Nawet myśl o nadchodzących jedenastych urodzinach nie sprawia Harry`emu radości - jak zwykle nawet nie ma co marzyć o prawdziwych prezentach czy urodzinowym przyjęciu. Jednak tego roku wszystko się zmieni."
REŻYSERIA: Chris Columbus OBSADA: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson
18 STYCZNIA 2002
ROMANSSIDŁO (Town & Country)
Porter Stoddard (Warren Beatty) jest cenionym nowojorskim architektem. Jego żona Ellie (Diane Keaton) jest znaną projektantką. Oboje wydają się być idealnym małżeństwem. Mieszkają w apartamencie przy 5th Avenue, wraz z dorastającymi dziećmi. Mają mnóstwo przyjaciół. Państwo Stoddardowie dwudziestą piątą rocznicę ślubu zamierzają obchodzić w Paryżu. Na podróż Stoddardowie zapraszają parę starych przyjaciół - małżeństwo Griffina (Gary Shandling) i Monę (Goldie Hawn). Wycieczka kończy się jednak mało przyjemnie, kiedy w drodze powrotnej Mona odkrywa, że jej mąż ma romans.
REŻYSERIA: Peter Chelsom OBSADA: Warren Beatty, Diane Keaton, Goldie Hawn, Andie MacDowell
25 STYCZNIA 2002
KANDAHAR (Safer e Ghandehar)
Kandahar opowiada historię młodej dziennikarki, Nafas, aktualnie mieszkającej w Kanadzie, która jako dziecko wyemigrowała z Afganistanu. Teraz jedzie do swojej ojczyzny. Jej siostra chce popełnić samobójstwo podczas najbliższego zaćmienia Słońca. Nafas chce odwieść ją od tego zamiaru. Ścigając się ze Słońcem, przemierza kraj ogarnięty wojną z talibami. Kandahar nie jest ani dokumentem ani filmem fabularnym. Dzieło Makhmalbafa sytuuje się gdzieś pomiędzy tymi dwiema formami. To pierwszy film ukazujący współczesny Afganistan z innej niż dotychczas perspektywy. Nie jest to migawka telewizyjna, reportaż czy też program publicystyczny, lecz osobiste spojrzenie na ten kraj .
REŻYSERIA: Mohsen Makhmalbaf OBSADA: Niloufar Pazira, Hassan Tantai, Sadou Teymouri
25 STYCZNIA 2002
VATEL (Vatel)
Zamek Księcia de Conde, późny kwiecień 1671 roku. Francois Vatel jest wiernym i oddanym sługą dumnego, lecz już starzejącego się i pogrążonego w finansowych kłopotach Księcia de Conde. Książę musi wkupić się w łaski króla Ludwika XIV i liczy na powierzenie mu roli przywódcy nowej kampanii wojskowej przeciwko Holendrom. Conde jest do końca oddany swemu władcy, jednak na taką okazję postanowił oddać się i swój zamek w ręce Vatela, przydzielając mu wielce odpowiedzialną rolę podjęcia Dworu Wersalskiego w pełnej okazałości na Zamku de Chantilly. Obchody potrwają trzy dni i trzy noce i powinny wywołać oszałamiające wrażenie. Aby zapewnić sukces wielkiemu przedsięwzięciu, Vatel ma do dyspozycji armię służących, mężczyzn i kobiet, młodych i starszych, pracujących nieprzerwanie, aby sprawić królowi niespodziankę, zachwycić go i w pełni usatysfakcjonować. Vatel aranżuje obchody według myśli przewodnich, którymi są wyśmienite zestawy dań lub przedstawienia teatralne, najbardziej lubiane przez króla. W środku całego zamieszania, Vatela uwodzi Anne de Montausier, bliska samej królowej, ulubienica Lauzuna i króla. Anne ostatecznie oddaje się Vatelowi, który mimo plebejskich korzeni staje się mistrzem ceremonii; sięga wyżej aniżeli ludzie o wielkim sercu i wspaniałych przekonaniach. Uroczystości zbliżają się do końca. Sądząc po atmosferze i dobrych humorach odniesiono sukces. Jednak wieczorem trzeciego dnia, zamówiona ryba nie zostaje dostarczona na czas...
REŻYSERIA: Roland Joffe OBSADA: Gerard Depardieu, Uma Thurman, Tim Roth
25 STYCZNIA 2002
ZA LINIĄ WROGA (Behind Enemy Lines)
Stacjonujący na Bałkanach porucznik Chris Burnett (Owen Wilson), pilot amerykańskiej marynarki wojennej, nie może znieść przedłużającej się bezczynności. Składa rezygnację na ręce swego dowódcy, admirała Reigarta (Gene Hackman), który uważa, że Burnett nie dojrzał do walki... Podczas rutynowej misji rozpoznawczej samolot Burnetta zostaje zestrzelony nad terytorium wroga. Burnett cudem uchodzi z życiem i zmuszony jest walczyć o przetrwanie, a jego śladem ruszają okrutny oficer tajnej policji, bezwzględny tropiciel i żołnierze nieprzyjaciela. Admirał Reigart zdaje sobie sprawę, że liczy się każda sekunda, lekceważy więc rozkazy przełożonych i stawiając pod znakiem zapytania swoją przyszłość organizuje misję ratunkową, która rusza z odsieczą Burnettowi...
REŻYSERIA: John Moore OBSADA: Owen Wilson, Gene Hackman
1 LUTEGO 2002
DZIEŃ PRÓBY (Training Day)
Dzień próby - odważny, realistyczny dramat rozgrywa się w moralnie dwuznacznym świecie agentów tajnej policji tropiących narkotykowe gangi. Jake Hoyt (Ethan Hawke), młody kandydat na gliniarza, ma odbyć staż u boku doświadczonego agenta Alonzo Harrisa i poznać specyfikę pracy w wydziale narkotykowym. Nawet nie przypuszcza, że wróci do domu jako zupełnie ktoś inny. W ciągu jednego dnia młody rekrut musi przekonać swojego charyzmatycznego zwierzchnika, że nadaje się do tej bardzo niebezpiecznej pracy.
REŻYSERIA: Antoine Fuqua OBSADA: Denzel Washington, Ethan Hawke
1 LUTEGO 2002
LEGALNA BLONDYNKA (Legally Blonde)
Elle Woods (Reese Witherspoon) jest naturalną blondynką, a przy tym najpopularniejszą dziewczyną w szkole, piątkową uczennicą, przewodniczącą samorządu, finalistką konkursu piękności i miss czerwca" szkolnego kalendarza. Wystąpiła w teledysku Ricky'ego Martina, a jej ulubionym kolorem jest różowy. Ma złote serce, które całkowicie oddała swemu ukochanemu, Warnerowi (Matthew Davis). Pewnego wieczora Warner zaprasza Elle na kolację do eleganckiej restauracji. Dziewczyna przekonana jest, że chłopak chce jej ofiarować pierścionek zaręczynowy, on tymczasem ... zrywa z nią. Elle jest zrozpaczona, nie upada jednak na duchu. Postanawia podjąć studia prawnicze w prestiżowej uczelni Harvard i pokazać swemu byłemu chłopakowi - a przy okazji całemu światu - na co ją stać...
REŻYSERIA: Robert Luketic OBSADA: Reese Witherspoon, Luke Wilson, Victor Garber, Selma Blair
1 LUTEGO 2002
POCAŁUNEK SMOKA (Kiss of the Dragon)
Liu Jian ląduje na paryskim lotnisku Orly. Na pytanie urzędnika, co go sprowadza do Francji, odpowiada, że rozrywka. Jednak torba z podwójnym dnem, wypchana bronią i bransoleta pełna trucizn świadczą o tym, że Liu nie jest przeciętnym turystą. Agent Jian przybywa bowiem do Paryża, by pomóc francuskiej policji. Kilka razy los stawia na drodze Liu narkomankę i prostytutkę Jessicę. W końcu okazuje się, że mają oni wspólnego wroga. Tworząc niezgrany duet, ruszają do nierównej walki z Richardem. To James Bond, Bruce Lee i Leon Zawodowiec, ze sporym udziałem Nikity. A wszystko to dzieje się w najromantyczniejszym mieście świata, tu ukazanym jako siedlisko korupcji i płatnej miłości.
REŻYSERIA: Chris Nahon OBSADA: Jet Li, Bridget Fonda, Tcheky Karyo
1 LUTEGO 2002
POTWORY I SPÓŁKA (Monsters, Inc.)
Monstropolis jest domem dla całej menażerii niesamowitych potworów, które czerpią energię życiową z ludzkich krzyków. Co noc, elitarne oddziały potworów wkraczają do świata ludzi, by straszyć dzieci i kolekcjonować ich krzyki. Prezes firmy, pan Moczyknur zdaje sobie sprawę, że fabryka stoi w obliczu kryzysu, bo dzieci nie jest już tak łatwo przestraszyć jak kiedyś. Najważniejszym potworem w całej fabryce Potworów jest James P. Sullivan - niebiesko- zielony stwór z rogami i fioletowymi cętkami. Pewnej nocy Sullivan zostaje w pracy po godzinach i odkrywa niedomknięte drzwi do świata ludzi. Kierowany ciekawością otwiera je i ku swemu przerażeniu wpuszcza do fabryki małą dziewczynkę o imieniu Bu. Pragnąc bezpiecznie odesłać dziewczynkę do domu trafią na trop niesamowitego spisku, który może zagrozić istnieniu całego ich świata...
REŻYSERIA: Pete Doctor OBSADA: John Goodman, Billy Crystal, Steve Buscemi, Mary Gibbs
1 LUTEGO 2002
TAM I Z POWROTEM (Tam i z powrotem)
Jest rok 1965. Andrzej Hoffman (Janusz Gajos) jest wybitnym lekarzem, który mieszka i pracuje w Łodzi. Po wojnie kilka lat spędził w więzieniu. Jedynym dowodem w sprawie był donos złożony Służbie Bezpieczeństwa i jego wojenna działalność (był łącznikiem Armii Krajowej w Anglii). Pewnego dnia podczas obchodu w szpitalu spotyka Piotra (Jan Frycz), którego znał jeszcze z czasów partyzantki. Piotr za wszelką cenę chce wyjechać z Polski, by na Zachodzie rozpocząć nowe, lepsze życie. Jedynym sposobem, by zerwać z szarą, polską rzeczywistością, jest zdobycie jak największej liczby pieniędzy i paszportu. Jest tylko jedno rozwiązanie tego problemu: napad na bank.
REŻYSERIA: Wojciech Wójcik OBSADA: Janusz Gajos, Jan Frycz, Olaf Lubaszenko
1 LUTEGO 2002
VIDOCQ (Vidocq)
Paryż, rok 1830. Vidocq (Gerard Depardieu) - słynny detektyw, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, prowadzi śledztwo w sprawie groźnego mordercy o pseudonimie "Alchemik". Ten przebiegły zbrodniarz o twarzy ukrytej za dziwaczną maską od jakiegoś czasu sieje postrach w całym mieście. Kiedy do grona jego ofiar dołącza trzech wysoko postawionych obywateli, prefekt policji (Andre Dussolier) zwraca się z prośbą o pomoc do naszego bohatera.
REŻYSERIA: Pitof OBSADA: Gerard Depardieu, Andre Dussollier, Ines Sastre
WYNIKI (5626):